Skip to main content

Zapis daty na produkcie ma format międzynarodowy, co oznacza, że najpierw podajemy rok, a następnie miesiąc. Przedstawiony na opakowaniu leku zapis 2017/09 oznacza, iż we wrześniu 2017 r. traci on swoją ważność.

Ze względu na fakt, iż nie badamy naszych produktów po upływie terminu ważności, nie możemy zagwarantować ich pełnej skuteczności, dlatego nie zalecamy ich używania po upływie podanej na opakowaniu daty.

Termin ważności produktów SYSTANE® upływa wraz z końcem podanego miesiąca.

Produkty po upływie terminu ważności nie są przez nas badane, dlatego nie możemy zagwarantować ich skuteczności. Nie zalecamy ich używania po upływie podanej na opakowaniu daty.

Nie istnieje dzienne ograniczenie dotyczące częstotliwości stosowania preparatu. Zalecamy jednak stosowanie produktu w ilości 1 lub 2 kropli wedle indywidualnych potrzeb lub zgodnie z zaleceniem okulisty.

Tak, oryginalny produkt ma barwę mlecznobiałą.

Skład kropli do oczu SYSTANE® BALANCE może spowodować rozwarstwienia w trakcie długotrwałego przechowywania produktu. Wstrząśnięcie preparatem przed bezpośrednim podaniem gwarantuje równomierne podanie wszystkich jego składników.

Nie, krople SYSTANE® BALANCE są produktem bezglutenowym.

Oba produkty skutecznie łagodzą objawy zespołu suchego oka, natomiast różnica polega na zastosowanej substancji czynnej. W przypadku braku pewności, jaki produkt jest dla Państwa odpowiedni, zalecamy konsultację okulistyczną.

Tak, produkt SYSTANE® BALANCE zwiera konserwanty nowej generacji, które mają stłumioną toksycznosc dla tkanek oka.

Produkty z rodziny SYSTANE® można kupić w aptekach i salonach optycznych. Jeśli bieżąca oferta sprzedażowa wybranego przez Ciebie punktu nie obejmuje wskazanego produktu SYSTANE®, poproś sprzedawcę o jego zamówienie.

Produkty SYSTANE® wytwarzane są w Stanach Zjednoczonych, Francji i Szwajcarii.

Tak, preparat SYSTANE® ULTRA jest dostępny w postaci bez konserwantów.

Dla osób wrażliwych na intensywne substancje, rekomendujemy krople do oczu bez konserwantów SYSTANE® ULTRA UD.

Produkt nie zawiera konserwantów i po otwarciu podlega działaniu czynników zewnętrznych, które mogłyby go zanieczyścić. Z tego względu, nie zalecamy ponownego użycia preparatu pochodzącego z uprzednio otwartej fiolki.

Ilość produktu występująca w pojedynczym opakowaniu dobrana jest z myślą o jego optymalnym i komfortowym zastosowaniu dla każdego pacjenta.

Opakowanie opracowano z myślą o jednorazowym użyciu, ponieważ po otwarciu produkt podlega działaniu czynników zewnętrznych, które mogłyby go zanieczyścić. Z tego też względu nie isnieje możliwość ponownego nałożenia nakrętki.

Produkt nie zawiera substancji zagrażających środowisku, dlatego utylizujemy go w normalny sposób.

Nie, skład produktów SYSTANE® umożliwia ich bezpieczne przechowywanie w temperaturze pokojowej.

Krople SYSTANE® ULTRA i SYSTANE® HYDRATION różnią się przede wszystkim stężeniem poszczególnych składników preparatu. Ponadto, krople SYSTANE® HYDRATION zawierają hialuronian sodu, który wydatnie zwiększa nawadnianie i natłuszczanie powierzchni oka dla wymagających tego pacjentów.

Produkty SYSTANE® ULTRA i SYSTANE® HYDRATION mogą stosować osoby noszące soczewki kontaktowe. Natomiast krople SYSTANE® ULTRA, SYSTANE® BALANCE i SYSTANE® GEL DROPS stosujemy wkrapiając preparat przed założeniem i po zdjęciu soczewek kontaktowych.

W chwili obecnej fima Alcon nie dysponuje wynikami badań, które przemawiałyby za stosowaniem produktu wraz z twardymi soczewkami kontaktowymi.

Krople do oczu SYSTANE® ULTRA UD to postać preparatu wolna od konserwantów.

Nie istnieje ograniczenie dotyczące ilości roztworu, jaki można wkropić do oczu. Zalecamy jednak stosowanie produktu w ilości 1 lub 2 kropli wedle indywidualnych potrzeb lub zgodnie z zaleceniem okulisty.

Terminy ważności produktów firmy Alcon oparte są na szczegółowych badaniach dotyczących poszczególnych składników wchodzących w skład danego preparatu i zależą od zastosowanych konserwantów (lub ich braku) oraz połączeniu składników właściwych dla postaci danego produktu SYSTANE®.

  • SYSTANE® ULTRA — można stosować do 6 miesięcy po otwarciu.
  • SYSTANE® ULTRA UD — po użyciu należy usunąć wszelką pozostałą zawartość.
  • SYSTANE® HYDRATION —można stosować do 3 miesiący po otwarciu.
  • SYSTANE® BALANCE — można stosować do 6 miesięcy po otwarciu.
  • SYSTANE® Gel Drops — można stosować 3 miesiący po otwarciu.